Cem Küçük’ten asgari ücret duyumu: Erdoğan Şimşek’e maliyetini sordu

Milyonlarca emekçinin beklediği 2024 asgari ücreti için görüşmeler sona gelinirken gazeteci Cem Küçük duyum aldığı rakamları açıkladı.

TGRT’de konuşan Küçük, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun asgari ücret için 16 bin TL rakamını belirlediğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e 17 bin liranın bütçeye maliyetini sordurduğunu ifade etti. Erdoğan’ın 17 bin liranın bütçeye uyup uymayacağını araştırılmasını istediğini belirtti.

Cem Küçük canlı yayında şu sözleri kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’da şöyle bir bilgi var, onu da söyleyeyim. Aslında 16.000 TL de anlaşılıyor. Yani ‘bu kurtarır’ diye. Erdoğan, ’17 bin TL olursa bunun bütçeye maliyeti ne olur’ diye Sayın Şimşek’ten ve galiba ekibinden bir hesap yapmasını rica ediyor. Ona göre bakacaklar 16 mi 17 mi olsun diye. Bugün Sabah Gazetesi biliyorsun Erdoğan’a yakın bir gazete. Orada da geniş bir haber vardı. ’16 bin TL de mutabık kalındı, 17 bin TL düşünülüyor’ diye. Tabii zam gelmesini istiyoruz ama her şeye zam da geliyor, insanlar da merak ediyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x