İsrafın boyalısı

Orman Genel Müdürlüğü’nün satın aldığı 177 adet Toyota Hilux marka ilk müdahale aracı, halkın parasının nasıl israf edildiğini gözler önüne serdi OGM’nin kurumsal rengi gri olmasına rağmen araçlar beyaz alındı ve 11,5 milyon TL ödenerek gri renge boyandı. OGM araçları Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla aldı. Ancak OGM’nin kurumsal rengi gri olmasına rağmen araçlar beyazdı ve üzerlerinde giydirme ile yapılan OGM’nin amblemi de vardı.

GİTTİ-GELDİ MASRAF…

Genel Müdürlük otoparkında muhafaza edilen araçlar 10’lu konvoylar halinde Toyota Bursa Bölge Müdürlüğü’ne götürüldü. Bir minibüs de araçları takip ederek şoförleri Ankara’ya geri getirdi. Araçların teslimi için Ankara-Bursa arasında mekik dokundu. “Sıfır” araçlar kapılarına kadar sökülerek griye boyandı ve renk değişimi trafik siciline işlendi. Bir aracın renginin değiştirilmesinin maliyetinin 65 bin TL olduğu belirtildi. Griye boyanan ve tekrar Ankara’ya getirilen araçlar bölgelerine gönderildi. OGM Genel Müdürlüğü yetkilileri SÖZCÜ’nün bu konudaki sorusunu ve araçların neden beyaz renk alınıp, milyonluk masraf ile griye boyandığı sorusunu yanıtlamadı.

TASARRUF LAFTA KALDI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2023’te bir genelgeyle kamu kurumlarının tasarruf kurallarına uygun hareket etmelerini bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x