Samsung Galaxy M15 5G modeli devasa bir pil ile geliyor

Samsung’un Galaxy M15 5G modeli, Hindistan standartları Bürosu (BIS) sertifikasyonunu almasının ardından Hindistan pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu gelişmeye ek olarak, telefonun bataryası SafetyKorea, Dekra (Avrupa) ve BIS (Hindistan) dahil olmak üzere birçok sertifikasyon platformunda ortaya çıktı. Bataryanın model numarası EB-BM156ABY olarak belirlendi ve Dekra kaydı, bataryanın tipik kapasitesinin 5880mAh olduğunu ortaya koyuyor. Samsung’un bu bataryayı 6000mAh olarak pazarlaması bekleniyor. SafetyKorea listesi bataryanın bir resmini de içerirken, BIS listesi dışında kalan kayıtlar batarya hakkında fazla detay vermiyor.

Galaxy M15 5G’nin, sadece küçük farklılıklarla Galaxy A15 5G’nin yeniden markalandırılmış bir versiyonu olarak piyasaya sürülebileceği yönünde söylentiler var. Galaxy A15 5G’nin önemli özelliklerine hızlıca bir göz atacak olursak; cihaz 6.5 inç boyutunda bir AMOLED ekrana sahip ve bu ekran damla çentik tasarımı, 2340 x 1080 piksel (FHD+) çözünürlük, 90Hz yenileme hızı ve 800 nit zirve parlaklık seviyesi sunuyor.

Samsung Galaxy M15 5G modeli devasa bir pil ile geliyor

Cihazı güçlendiren, MediaTek Dimensity 6100 Plus yonga seti ve cihaz kutudan Android 14 tabanlı One UI 6 ile çıkıyor. Kamera tarafında, 13MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası ve arkada 50MP ana sensör, 5MP ultra geniş açılı birim ve 5MP makro çekim yapabilen bir kamera bulunuyor. Ayrıca cihaz, 3.5mm kulaklık girişi ve mikroSD kart yuvası ile depolama alanını genişletme imkanı sunuyor. Biyometrik güvenlik için yan tarafa monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı bulunmaktadır.

Samsung’un bu yeni modeli ile Hindistan pazarında önemli bir yer edinmeyi hedeflediği ve teknoloji meraklıları için cazip bir seçenek sunmayı amaçladığı görülüyor. Galaxy M15 5G‘nin resmi lansmanı ve daha fazla detayın ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x