Samsung ‘Innovation Campus’ Programına başvuru için son 2 gün!

Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen “Innovation Campus” programı kapsamında, toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek amacıyla genç kadınlara yönelik düzenlenecek özel yapay zeka sınıfı için başvurular 29 Şubat’ta sona erecek.

Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye’nin ortak çabalarıyla gerçekleştirilen ‘‘Innovation Campus’’ programı, çağımızın önemli becerileri olan yapay zeka, kodlama ve programlama alanlarında gençlere eğitim sunarak onları geleceğin zorluklarına hazırlıyor. Bu özel girişimin son fazı olan yapay zeka sınıfının başvuruları, 29 Şubat tarihinde sona erecek. Toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekme gayesiyle açılan yeni yapay zeka sınıfı, dijital inovasyon ve bilişim teknolojileri konularında eğitimler sunarak genç kadınların bu alandaki gelişimine ve yenilikçi çözüm bulma kapasitelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. 

“Innovation Campus” programı kapsamında SKA’lara katkı sağlayacak projeler geliştiriliyor

“Innovation Campus” programı, Türkiye’nin teknolojik dönüşümüne ivme kazandırmak amacıyla gençlere, Birleşmiş Milletler’e üye 193 ülke tarafından 2030’a kadar ulaşılmak üzere kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na (SKA’lara) katkı sağlayacak projeler geliştirme imkanı sunuyor. Bu Amaçlar; yoksulluğun sonlandırılması, gezegenimizin korunması ve sosyal adaletsizlikle mücadele gibi alanlar başta olmak üzere, karşı karşıya olduğumuz temel sorunlara yenilikçi çözümler üretmeyi hedefliyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen Samsung Electronics Türkiye ve UNDP iş birliği, gençleri teknoloji alanında donanımlı hale getirerek, Türkiye ve dünyanın daha iyi bir geleceğe adım atmasına olanak sağlamayı hedefliyor.

Yapay Zeka sınıfında eğitimler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında başlayacak

Genç kadınlara yönelik bir fırsat olarak tasarlanan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında başlayacak olan bu özel yapay zeka sınıfı, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı ve genç kadınların teknoloji alanındaki gelişimini desteklemeyi hedefliyor. Program, katılımcıların kritik düşünme, problem çözme ve yaratıcı düşünme gibi becerilerini artırmanın yanı sıra, kişisel ve profesyonel gelişimlerine de mentorluk yoluyla destek olacak şekilde hazırlandı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan genç kadınlar, yeni kazandıkları becerileri kendi projelerini tasarlayarak ve hayata geçirerek pratiğe dökecek. Bu süreçte, projelerini gerçekleştirmeleri için ihtiyaç duydukları mentorluk ve yönlendirme desteği de kendilerine sağlanacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x