Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Zeynep Çankaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla rahim ağzı kanserinin erken teşhisinde smear taramasının önemine dikkat çekti. Çankaya, rahim ağzı kanserinin kadınlarda dördüncü sırada yer aldığını belirterek, tarama testlerinin ihmal edilmemesi gerektiğini vurguladı. Smear testinin ücretsiz olarak kadın doğum polikliniklerinde ve KETEM merkezlerinde yapılabildiğini aktaran Çankaya, tarama testlerinin zamanında yaptırılması gerektiğini söyledi.